NBA fināls: Džrū Holidejs ieņem galveno vietu, kad Celtics cīnās pret vēlu Mavericks ralliju, sērijā pārspējot 2:0 | Huepaintco

Dalasas “Mavericks” svētdienas vakarā atspēlējās pēc 1. spēles sitiena ar Luka Dončiča lielu spēli un uzlabotām pūlēm laukumā.

Tam nebija nozīmes.

Bostonas Celtics pārvarēja vājo metienu no 3 un Džeisona Teituma, nodrošinot uzvaru ar 105:98 NBA fināla 2. spēlē. Džrū Holidejs paātrina Bostonas uzbrukumu ar vienu no saviem sezonas labākajiem izgājieniem. Celtics sērijā tagad ir vadībā ar 2:0, sērijai pārejot uz Dalasu 3. spēlē. Saskaņā ar ESPN datiem, komandām, kuras finālā ir vadībā ar 2:0, ir bilance 31:5 (86,1%).

Džeisons Teitums, pa kreisi, atdeva kontroli pār

Džeisons Teitums, pa kreisi, atdeva kontroli pār “Celtics” uzbrukumu Džrū Holidejam, svētdienas “Celtics” uzvarot 2. spēlē. (Madija Meiere/Getty Images)

Bostona uzvarēja 1. spēlē pēc tam, kad otrajā ceturtdaļā atklāja spēli ar pārsvaru 58:29 un neļāva Dalasai no turienes izvilkt vadību. Dalasa svētdienas sākumā izskatījās kā spēcīgāka komanda, kad Dončičs pirmajā puslaikā guva 23 punktus. Pēc 12 punktu gūšanas 1. spēlē Kīrijs Ērvings puslaikā guva 10, jo Bostonai bija maz atbilžu Dalasas elites laukuma duetam.

Taču “Celtics” puslaika pārsvars bija 54:51, no tālās distances realizējot 3:51. Pēc tam viņi pagrieza skrūves aizsardzībā, lai atvērtu trešo ceturtdaļu un pārņemtu kontroli pār spēli. Dalasas apgrozījums — daudzus no tiem Dončičs — vairākkārt tika pārvērsts punktos otrā galā.

Trešajā ceturtdaļā Celtics palielināja pārsvaru līdz 83:74, ko noslēdza dublējošā aizsarga Peitona Pričāra brīnumains trīspunktnieks.

Ceturtajā ceturtdaļā Bostonas aizsardzība bija kontrolējama, un tās trīspunktu metiens atgriezās formā. Derika Vaita trīspunktnieks ceturtās ceturtdaļas dilstošajās minūtēs palielināja Celtics pārsvaru līdz 103:89.

Dalasa tomēr nebija pabeigta. Mavericks turpināja 9:0, lai samazinātu Celtics pārsvaru līdz 103:98 ar 1:15. Pēc tam, kad pulkstenis griezās līdz pēdējai minūtei, Dalasa draudēja samazināt spēli līdz vienai bumbai. Derikam Vaitam bija citas idejas.

Deriks Džonss jaunākais. bloķēja Tatum izgājienu pie malas, lai aizdedzinātu Dalasas ātruma pārtraukumu. Pēc tam Ērvings atrada PJ Vašingtonu ar piespēli, kas izskatījās pēc izspēles, kas samazināja Bostonas pārsvaru līdz 3. Bet Vaits — All-Defensive Team izlase kopā ar Holideju — sekoja spēlei un bloķēja Vašingtonu no aizmugures.

Bloks kavēja Mavericks ralliju un gandrīz beidza spēli. Bostona guva vārtus otrā galā, un “Mavericks” atkal vārtus neguva.

Kamēr Tatums cīnījās no laukuma, Holide pārņēma vadības grožus uzbrukumā. Bijušais Visu zvaigžņu spēlētājs un Milvoki Bucks čempions ir Celtics uzbrukuma spēlētājs, kurš var paļauties uz jebkuru starta spēlētāju un tagad sesto spēlētāju Kristapu Porziņģi, kurš jebkurā naktī pārņems vadību. Svētdien pienāca kārta Holidejam, kurš neapšaubāmi bija viņa sezonas labākais uzbrukums.

Holidejs “Celtics” uzbrukumu puslaikā guva 17 punktus. Spēli viņš pabeidza ar 26 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, kā arī trīs rezultatīvām piespēlēm, pārtvertu bumbu un bloku. Viņš realizēja 11 no 14 no laukuma un 2 no 4 no 3.

Džeilens Brauns veica vēl vienu spēcīgu centienu pēc tam, kad palīdzēja “Celtics” izcīnīt uzvaru 1. spēlē. Viņš guva 21 punktu, atdeva septiņas rezultatīvas piespēles un pārtvēra trīs bumbas, realizējot 8 no 15. Teitums savu slikto šaušanas vakaru (6 no 22, 1 no 7 no 3) pārvarēja ar visaptverošu piepūli, kas izcēla viņa spējas kā saspēles vadītājs. Viņš finišēja ar 18 punktiem, 12 rezultatīvām piespēlēm un 9 atlēkušajām bumbām.

Naktī, kad Bostona trāpīja 10 no 39 no 3, Vaits bija spilgts punkts no liela attāluma ar 4 no 10 piepūli. Viņš finišēja ar 18 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, trīs pārtvertām bumbām un diviem bloķētiem metieniem, ieskaitot mača noslēdzēju pēdējā minūtē.

Dončičs atvēsināja pēc viņa 23 punktu pirmajā puslaikā, kad Bostonas aizsardzība pārņēma kontroli. Viņš finišēja ar 32 punktiem, 11 rezultatīvām piespēlēm un 11 atlēkušajām bumbām “triple-double”. Viņš pārtvēra četras bumbas un realizēja 12 no 21 no laukuma un 4 no 9 no 3. Taču viņa astoņi pieļautie sitieni palīdzēja Bostonai pārņemt spēles vadību.

Ērvings cīnījās otrajā puslaikā pēc tam, kad pirms pārtraukuma realizēja 5 no 10. Viņš guva 16 punktus un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, realizējot 7 no 18. Viņš netrāpīja visus trīs savus 3 punktu mēģinājumus un vēl nav trāpījis trīspunktnieku sērijā pēc tam, kad 1. spēlē realizēja 0 pret 5.

Un soda metieni Dalasai atkal maksāja dārgi. Mavericks atstāja punktus pie līnijas ar 16 no 24 piepūli, kad Celtics trāpīja 19 no 20 mēģinājumiem.

Trešā spēle trešdien sniegs Dalasai mājas komfortu, kas varētu palīdzēt Ērvingam ar sitieniem. Taču Mavericks, cenšoties padarīt šo sēriju, saskaras ar kalnup cīņu, kurā NBA vēsture strādā pret viņiem.

TIEŠRAIDE IR BEIGUSIES44 atjauninājumi

• Gala rezultāts ir Bostona 105, Dalasa 98, sērijā “Celtics” vadībā ar 2-0.

• Milzīgs bloks no Derika Vaita, lai saglabātu Bostonas vadību.

• Deriks Vaits beidzot pieslēdzas

Deriks Vaits šajās izslēgšanas spēlēs ir cīnījies ar sitienu, taču viņš naktī trāpīja četrus milzīgus 3 sitienus, kad neviens cits Bostonas spēlētājs no distances nesavienoja vairāk par diviem. Pēc Dalasas nevērīgās spēles, Celtics ir vadībā ar 103:89 līdz 3:32.

• Kristaps Porziņģis varētu būt stāsts, kas virzās uz priekšu

Kristaps Porziņģis, aizvadot savu otro spēli kopš vairāk nekā mēneša izlaišanas ar labās zoles sastiepumu, otrajā puslaikā neizskatījās pēc sevis. Viņš uz īsu brīdi atkāpās ģērbtuvē, pirms atgriezās uz soliņa. Atkārtoti iesaistoties spēlē, viņš laukumā kustējās piesardzīgi. “Celtics” izslēdza viņu par labu Alam Horfordam spēles pēdējās minūtēs. Kaut kas jāuzrauga, seriālam turpinoties.

• Porziņģis ir gausa

Kristaps Porziņģis ir vai nu savainots, vai noguris. Nekustējās gandrīz ar tādu pašu plūstamību kā pirmajā puslaikā.

• Kīrija tagad pārņem vadību

Kyrie patiešām ir paņēmis Dalasas radīšanas atslēgas šeit ceturtajā. Viņam ir seši punkti, viņš rada citiem. Tikko atradu Danielu Gefordu pārejā, kas iezīmē Mavs pirmo lobu uz lielo vīru visā sērijā ar 4:40 līdz 2. spēles ceturtajai ceturtdaļai.

• PJ Vašingtona nepiezvanīja

Pateicība PJ Vašingtonam, ka viņš sekoja viņa pēdējai kļūdai, taču tagad viņš ir 0-4 no dziļuma pēc sava pirmā trīskārša sitiena. Viņa šaušanas spēju trūkums ir samazinājis Dalasas uzbrukumā veselu dimensiju.

• Luka atvelk elpu

Ātra atelpa Lukam Dončičam. Dalasa ieguva četrus punktus no Kīrija, pirms Celtics sauca taimautu, un Dončičs ir atgriezies pēc aptuveni minūtes atpūtas.

• Mavs izkrīt

Mavs cīņas no pārkāpumu līnijas joprojām rada milzīgu atšķirību Bostonas labā. Celtics ir 17 no 18 no līnijas, un pēc Daniela Geforda rezultāta 1:2, Dalasai ir tikai 11 no 19, un tai ir deviņu punktu deficīts.

• Ceturkšņa rieva?

Šīs ceturtās ceturtdaļas pirmās minūtes ir pirmās, kurās ir jūtams, ka visā spēlē ir bijis kāds ritms vai plūsma.

• Ak, Peiton Pričard!

Pēc tam, kad Celtics izveidoja 80:67 pārsvaru, Mavericks atbildēja ar 7:0, noslēdzot trešo ceturtdaļu… līdz Peitons Pričards pie skaņas signāla izdarīja 34 pēdu augstumu. Pričardam izslēgšanas spēlēs ir bijusi iemaņa uz šiem metieniem. Ieejot ceturtajā ceturtdaļā, Celtics vadībā ar 83:74.

• Mavs zibina savu pikenrolu

Dereck Lively ar milzīgu divu roku dunk off pick and roll no Luka. Tas bija viņu visefektīvākais PnR sērijā līdz šim.

• Celtics nezvaigznes to paveic — atšķirībā no Mavs lomas spēlētājiem

Dalasa neko nesaņem no savas otrā plāna lomas. Mavericks, kuras vārds nav Luka Dončičs vai Kīrijs Ērvings, sāka 2 pret 13 no laukuma un noslēdza pirmo puslaiku ar 18 punktiem 20 metieniem. Tikmēr Bostonas “citus” lēni sāk Džeisons Teitums un Džeilens Brauns, kuri pirmajā puslaikā kopā iemetuši 13 punktus, iemetuši 14 metienus. Visi pārējie “Celtics” rindās ir guvuši 41 punktu, realizējot 25 metienus. Puslaikā Bostona ir vadībā ar 54:51.

• Tatums, spēles vadītājs

Tatums ir bijis izcils kā labprātīgs piespēlētājs. Līdz 8 piespēlēm. Viņš uzbrūk izslēgšanas mačos ar mērķi radīt citiem, un viņš pats ir guvis gandrīz pusi no Bostonas punktiem, gūstot tikai 5 no saviem punktiem.

• Tatum sniedz ieguldījumu citos veidos

Tatum negūst vārtus, tas un-1 bija gandrīz nokaitināts; bet pirmajā puslaikā viņam septiņas rezultatīvas piespēles. Varbūt tas viņam ir rekords.

• Jrue Holiday to jūt

Džrū Holidejs ir masveidā noturējis Bostonu līdzi Dalasas uzbrukumam. Muguras griezumi, jaudīgas piedziņas, dažādi pludiņi. Viņš ar 14 punktiem ir Celtics rezultatīvākais spēlētājs.

• Deriks Džonss jaunākais. iet uz augšu

Daži lieliski ieguldījumi no Derrick Jones Jr. Uzbrūkoša atlēkusī bumba un rezultatīva piespēle, lai nogrieztu Džošu Grīnu, pabeigtu Luka piespēli bez skatiena, pēc tam nozagtu Tatuma piespēli un pabeidzot un-1, izdarot Tatuma otro pārkāpumu.

• Dončičs dara visu, izņemot FT līniju

Luka šovakar ir licis krist jebkura veida metieniem maisā… izņemot savus soda metienus, jo viņš ir 2 no 5 no līnijas. Mēs redzam, ka viņš saņem daudz darba postups, ko mēs īsti neesam redzējuši no viņa šajā pēcsezonā, bet Dončičs ir pilnībā paļāvies uz iepriekšējām izslēgšanas spēlēm.