Deriks Vaits, Džrū Holiday piegādā | Huepaintco

Pirms šiem fināliem bija plaši izplatīts uzskats, ka Mavericks labākā iespēja rastos, ja Celtics, kas visu gadu ir paļāvusies uz 3 punktu metienu, cīnīsies cauri skarbai naktij aiz loka. Šī nakts pienāca 2. spēlē, taču tam nebija nozīmes, jo Celtics 10 pret 39 no 3 punktu līnijas vairāk nekā kompensēja Mavericks 6 pret 26.

Luka Dončičs izcēlās ar 32 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm, izvirzot Mavericks vadībā, taču brīžiem šķita, ka viņš atrodas salā pret NBA labāko komandu. Pārējie Mavericks kopā no trīspunktu līnijas ieguva 2 pret 17.

Džrū Holidejs guva 26 punktus, izvirzot vadībā Celtics, bet Džeilens Brauns pievienoja 21. Džeisons Teitums realizēja tikai 6 no 22 metieniem un guva 18 punktus, taču atdeva 12 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas.

“Celtics” vienīgās bažas naktī sagādāja ceturtās ceturtdaļas vidū, kad centrs Kristaps Porziņģis, kurš atgriezās pirmajā spēlē pēc piecu nedēļu izlaišanas ar ikru sastiepumu, spēra sliktu soli, cīnoties ar Vašingtonu par atlēkušo bumbu un krita. Viņš nedaudz kliboja, izrakstījās apmēram pēc minūtes un neatgriezās pēdējās 4 minūtes un 40 sekundes.

Pēc spēles viņš atzina, ka “kaut kas noticis” un pirmdien tiks vērtēts. Viņš pārsvarā mazināja situāciju un uzstāja, ka būtu gatavs 3. spēlei. Celtics treneris Džo Mazzulla teica, ka viņam nav “nulles bažas” par Porziņģa kāju.

Pirmajās trīs ceturtdaļās neviena no komandām nespēja radīt lielu atdalījumu. Taču, kad Celtics bija vadībā ar 65:63, viņi devās nozīmīgā 10:0 sērijā, kas beidzās ar izgājienu.

Kad Mavericks atpalika ar rezultātu 97:89, Dončičs mēģināja uzgrūst bumbu uz augšu, pirms Vaits izdarīja pārtvertu bumbu, kas noveda pie Holidejas trīspunktnieka. Nākamajā Bostonas rīcībā Holidejs atvairīja uzbrukuma atlēkušo bumbu pēc Tatuma netrāpīta dunk un atrada Vaitu, kura trīspunktnieks ar 3:34 pa kreisi nodrošināja Bostonai lielāko pārsvaru ar 103:89.

Pēc tam Mavericks ātri izgāja 9:0, panākot Dončiča trīspunktu izspēli ar rezultātu 103:98 līdz 1:15. Pēc tam, kad Teituma dunkēšanas mēģinājumu atvairīja Deriks Džonss jaunākais, Mavericks ar pārsvaru metās uz otru pusi. Taču Vaits, viens no spēles elites aizsargiem, kas bloķē metienus, sastapa Vašingtonu gaisā un atgrieza savu piedāvājumu.

Vērojumi no spēles:

▪ Dončiča reitings tika pazemināts līdz apšaubāmam agrāk svētdien krūšu sasituma dēļ. Protams, nekad nebija nekādu šaubu par to, ka viņš spēlēs, taču, kad tika ieviesti sākumsastāvi, viņš bija ģērbies lielā ietījumā.

Kad spēle pirmo reizi sākās, viņš šķita netraucēts. Viņš pārvērta Dalasas pirmā uzbrukuma krāsojumu, un viņam nebija grūti iekļūt vidējās distances lēcēju laukumā. Dončičs nemitīgi meklē kādu motivācijas avotu. Un pēc pāris sitieniem no labā spārna viņš, šķiet, reja uz fanu grupu, kas tur sēdēja pirmajā rindā.

Otro ceturtdaļu viņš sāka ar lēcienu, trīspunktu metienu un krāsas izzušanu, un puslaikā devās ar 23 punktiem 9 no 13 metienos.

Celtics pārsvarā turpināja apspēlēt Dončiču tieši bez dubultkomandu sūtīšanas. Lai gan daudzi viņa metieni bija smagi, viņu īsti nevarēja apturēt.

Neskatoties uz to, Celtics, iespējams, norādītu uz to, ka Mavericks pirmajā puslaikā no trīspunktu līnijas bija tikai 1 pret 7, un, pats galvenais, Celtics noturēja vadību ar 54:51.

Trešajā ceturtdaļā Bostona sāka sūtīt nedaudz vairāk palīdzības, un “Mavericks” šāvēji neko nevarēja izdarīt ar savu atklāto izskatu. Viņi sāka trešo 0 par 7 no aiz loka.

▪ Porziņģis sestdien sacīja, ka viņam joprojām piemērots minūšu ierobežojums, otro spēli pēc kārtas nokāpjot no rezervistu soliņa. Viņš izdarīja tūlītēju iespaidu ar pāris soda metieniem, bloku un piespēles. Mavericks turpina pret viņu iemainīt mazākus aizsargus, un būs iespējas to darīt vairāk.

Izspēlējot pirmās ceturtdaļas beigās, Ērvings pacēla Porziņģi aiz elkoņa neilgi pēc otrās piezīmes. Šī ir acīmredzama nesakritība neatkarīgi no tā, bet īpaši tad, ja Ērvings darīs visu iespējamo, lai izvairītos no trešās kļūdas savākšanas.

▪ Daudzi bija ieinteresēti redzēt, kā Tatums reaģēs laukumā pēc tam, kad Mavericks treneris Džeisons Kids sestdien divreiz nosauca Braunu par Celtics labāko spēlētāju.

Nav iespējams zināt, vai Kida vārdiem bija kāda ietekme, taču Bostonas superzvaigznei tā bija vēl viena lēna nakts. Pēc pirmā metiena viņš izsita lēcienu, pēc tam neilgi pēc tam netrāpīja trīspunktnieku un pamatlīnijas lēcienā.

Teitums lielākajā daļā šo izslēgšanas spēļu bija nospēlējis visu pirmo ceturtdaļu, taču treneris Džo Mazzulla atgriezās pie ierastās pieejas, kas ietvēra pirmās ceturtdaļas taimautu, iespējams, cenšoties panākt, lai Teitums netiktu izsekots.

Viņa pirmais punkts tika gūts pēc akrobātiskā pirksta metiena ar 9:29 līdz otrajā ceturtdaļā, taču tas viņu neaizdedzināja. Viņš tam sekoja ar pāris sitieniem un aizmeta garām savus nākamos trīs metienus.

Tomēr pēc Tatuma netīrās spēles sākuma Celtics palika neizšķirti 42, un Tatuma astoņas rezultatīvās piespēles pirmajā puslaikā vismaz palīdzēja noliegt viņa 5 punktu puslaiku.

▪ Mavericks sadedzināja savu vienīgo izaicinājumu par mulsinošu lēmumu pirmajā ceturtdaļā.

Vašingtona tika aicināta paklupt Vaitu, cenšoties trāpīt apmali. Celtics atguva bumbu izspēlē, tāpēc Bostona, visticamāk, būtu saglabājusi bumbu pat tad, ja Mavericks būtu uzvarējusi izaicinājumā.

Bet viņi to zaudēja un palika bez cita uz visu atlikušo nakti.

▪ Holiday ir upurējis uzbrukuma iespējas vairāk nekā jebkurš cits Celtic šosezon. Taču šo izslēgšanas spēļu laikā viņš vajadzības gadījumā ir turpinājis nodrošināt rezultatīvu piespēli.

Holidejs otrajā ceturtdaļā guva astoņus Bostonas punktus pēc kārtas un puslaiku noslēdza ar komandas rekordu 17 pret 7 no 9. Viņa trīspunktnieks Tatuma piespēlē otrās ceturtdaļas pēdējā minūtē nodrošināja Bostonas vadību ar 54:49, kas ir lielākais rezultāts puslaikā.

▪ Dažreiz spēle ir saistīta ar vienkāršākajiem mainīgajiem.

Pirmajā puslaikā svētdien Celtics bija 13 pret 13 no pārkāpumu līnijas, bet Mavericks bija 5 pret 11. Apgrieziet šos divus skaitļus, un Mavericks būtu ieguvuši ērtu pārsvaru.

▪ NBA spēlētājiem ir tendence kautrēties no ceturkšņa beigu izslēgšanas, kas, visticamāk, iedragās viņu 3 punktu procentu. Tomēr visu gadu Peitons Pričards šajā jomā ir bijis absolūti bezbailīgs. Un, kad Celtics steigā vajag bumbu pagrūst augšā, Pričards ir viņu labākais risinājums. Līdz ar to nebija nekāds pārsteigums, kad Mazzulla viņu izvirzīja spēlē, kad līdz trešās ceturtdaļas beigām bija atlikušas 3,6 sekundes un Mavericks pie soda metienu līnijas.

Pričards ātri uzskrēja laukumam un nosita skaņas signālu no stikla no apmēram 10 pēdām aiz labā loka. Dalasa bija samazinājusi 13 punktu deficītu līdz 6, un tas šķita milzīgs impulss.

“Jūs redzat, ka puiši visā līgā netrāpa šo šāvienu vai vilto, it kā viņi to uzņemtu, lai viņu skaits netiktu sajaukts,” sacīja Mazzulla. “Viņš lepojas ar to, ka to uzņem, un tā ir basketbola uzvara.”

Ar Adamu Himmelsbachu var sazināties pa e-pastu adam.himmelsbach@globe.com. Seko viņam @adamhimmelsbach.