2024. gada Francijas atklātais čempionāts: Džokovičs pārspēj Fransisko Serundolo, iegūstot rekordlielu 370. Grand Slam uzvaru | Huepaintco

PARĪZE (AP) — Novaks Džokovičs gulēt uz muguras Francijas atklātais čempionāts sānslīde 2. seta sākumā pirmdien, pieliecoties, kad treneris manipulēja ar viņa savainoto labo ceļgalu, un viņš uztraucās, ka viņam varētu nākties pārtraukt spēli.

Pēc tam, kad Džokovičs paklupa un kliboja apkārt, pēc tam atradās setā un breiks pret jaunāku, dedzīgu pretinieku, Džokovičs atguva apgriezienus ar turnīra ārsta teikto, ka viņam bija maksimālā tablešu deva, kas ļāva mazināt sāpes. un samazina jebkādu iekaisumu.

Jā, Džokovičs turpināja to un otro reizi pēc kārtas uzvarēja piecos setos aptuveni 4,5 stundu laikā, lidojot garām 23. numuram Fransisko Cerundolo ar 6-1, 5-7, 3-6, 7-5. , 6:3 ceturtajā kārtā Roland Garros par savu rekordlielo 370. uzvaru Grand Slam spēlē. Bet šeit ir āķis: Džokovičs sacīja, ka nevar būt drošs, vai būs pietiekami vesels, lai trešdien spēlētu ceturtdaļfinālā.

“Es nezinu, kas notiks rīt – vai parīt, vai varēšu iet laukumā un spēlēt,” sacīja 37 gadus vecais Džokovičs. “Zini, es tā ceru. Redzēsim, kas notiks.”

Džokovičs sacīja, ka celis viņu nomoka jau dažas nedēļas, krītot līdz nolietojumam, un tas pasliktinājās pēc tam, kad viņš to pielaboja pret Cerundolo. Džokovičs otrajā setā pie rezultāta 2:1 paņēma medicīnisko taimautu, pēc trenera viņu ārstēja un pēc trešā seta saņēma vairāk medikamentu.

“Ja godīgi, es nezināju,” sacīja Džokovičs, “vai man vajadzētu turpināt vai nē.”

Galu galā viņš jutās labāk un varēja pārvietoties bez ierobežojumiem, un viņa spēles līmenis attiecīgi pieauga.

Džokovičam šī bija otrā piecu setu atspēlēšanās uzvara pēc kārtas, kas ilga apmēram 4,5 stundas. ranga 1. vietā un Parīzē aizstāvēja čempionu. Viņš teica, ka laika uzkrāšana nav problēma; viņa ceļi tomēr bija.

Džokovičs trešdien tiksies ar 7. numuru izlikto Kasperu Rūdu. Rūds, kurš pirmdien ar 7-6 (6), 3-6, 6-4, 6-2 izslēdza ar 12. numuru izlikto Teiloru Fricu, pērn Francijas atklātā čempionāta finālā zaudēja Džokovičam un 2022. gada titula mačā Rafaelam Nadalam.

“Zāļu iedarbība nebūs pārāk ilga, tāpēc es redzēsim,” sacīja Džokovičs. “Es domāju, ka rīt mēs veiksim vēl dažus skrīningus, testus un pārbaudes.”

Jautājumi par viņa statusu novērsa uzmanību no jaunākajiem Džokoviča monumentālajiem sasniegumiem. Čerundolo uzvarēšana ļāva Džokovičam izšķirt neizšķirtu ar Rodžeru Federeru, iegūstot lielāko daļu maču uzvarām galvenajos turnīros, kā arī lielāko daļu Slam ceturtdaļfinālu, ko guva vīrietis, sasniedzot 59. vietu karjerā.

Bet tikai knapi. Atpaliekot no diviem setiem līdz vienam, Džokovičs ceturtajā mačā ieguva breiku ar 4:2, tādējādi zaudējot divus geimus.

“Es biju,” pēc tam sacīja Džokovičs, “varbūt trīs vai četru punktu attālumā no zaudējuma šajā mačā.”

Tomēr viņš nāca cauri tādos veidos, kā viņš tik bieži ir bijis dominējošajos gados un 24 galvenās trofejas, kopā tajā ietilpst trīs Francijas atklātajā čempionātā. Pēc atpalikšanas viņš abi apgrieza sacensības — palūdziet Federeram noturēt mačbumbas pret puisi — un parādieties, kad spriedze ir vislielākā. Džokovičam karjeras laikā piektajos setos ir 40:11; salīdziniet to ar Cerundolo 1-3 atzīmi, un rezultātam nevajadzētu nevienu pārsteigt.

“Tiešām, visgrūtākais puisis, kāds jebkad ir spēlējis tenisu,” sacīja Serundolo. “Viņš vienmēr atrod veidu, kā atgriezties un spēlēt savu labāko tenisu vissmagākajos brīžos un katra mača beigās.”

Piektā seta tīģelī pie rezultāta 2:1 Džokoviča kājas padevās, kad viņš dzenā bumbu sev pa labi, un viņš noripojās zemē, viņa baltie šorti, sarkanais krekls, kā arī daļa roku un kāju sabruka ar rūsu. – krāsains māls. Ejot uz sānu līniju, lai paķertu ūdens pudeli, lai to notīrītu, viņš nedaudz atdeva prātu ikvienam, kurš klausīsies, atjaunojot iepriekš izteikto sūdzību, ka tiesa ir jānoslauka, lai uzlabotu saķeri.

“Labi darīts, uzraugs un viss,” sacīja Džokovičs ar sarkasma piesātinātu balsi. “Nemaz nav gluda.”

Preses konferencē viņš atkārtoti pauda bažas un vilšanos par lēmumu nedarīt vairāk ar mālu.

“Es domāju, ka šodien nodarīju sev pāri. Jā, izdzīvoju. Uzvarēju maču. Lieliski. Bet vai nākamreiz varēšu spēlēt?” Viņš teica, dauzīdamies ar plaukstām pret galdu, lai uzsvērtu: “Es nezinu. Es nezinu traumas smagumu. Bet vai šo kaitējumu var novērst? Varbūt, ja seta laikā būtu tikai mazliet biežāka laukuma kopšana.”

Trešajā kārtā, viņš gāja garām Nē. 30 Lorenco Musetti, 22 gadus vecais no Itālijas, finišēja svētdien pēc tam 3, jaunākais finišs French Open vēsturē.

Pret 25 gadus veco argentīnieti Čerundolo, kurš centās sasniegt savu pirmo Grand Slam ceturtdaļfinālu, Džokovičs atkal izmantoja visas savas prasmes, pieredzi un spēju pielāgoties lidojumā. Daļēji viņš tika cauri, uzliekot papildu ātrumu zemes šūpolēm.

No 3-all piektajā, Džokovičs satvēra katru atlikušo spēli. Tas ietvēra izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 5:3 ar “forehand” uzvarētāju, kas sasniedza bāzes līniju — tik tuvu izslēgšanai, ka tiesnese Aurēlija Turte nokāpa, lai pārbaudītu.

Trešdien būs pārējie vīriešu ceturtdaļfināli Alekss de Minaurskurš pārspēja 2021. gada US Open čempionu Daniilu Medvedevu pret Aleksandru Zverevu, kurš ar 4-6, 6-1, 5-7, 7-6 (2), 6-2 uzvarēja Holgeru Rūni mačā, kas beidzās plkst. 1:40 ir otrdiena.

Tas sieviešu ceturtdaļfināls Trešdiena: Arīna Sabaļenka vs. Mirra Andrejeva un Jeļena Rybakina vs. Jasmīna Paolīni.

Ja temperatūra pārsniedz 70 grādus pēc Fārenheita (20 pēc Celsija) pēc vēsāka laika turnīra un daudz lietus — apstākļu maiņa, kas, pēc Džokoviča domām, ietekmēja māla daudzumu uz spēles virsmas — beidzot bija redzamas debeszilas debesis, kad Džokovičs un Cerundolo sāka darbu vēlā pēcpusdienā.

Džokoviča atgriešanās sākās nopietni vakarā pie 4:3 ceturtajā, kad viņš trāpīja uzvarētājam, lai nopelnītu breikbumbu (nemaz nerunājot par rēcienu no tribīnēm), un guva vārtus, kad Cerundolo guva sitienu. Džokovičs kratīja raketi virs galvas, un viņa divzilbju segvārda piedziedājums atskanēja: “No-le! No-le!”

Viņš ieradās Parīzē tikai ar 14-6 bilanci 2024. gadā un nevienu reizi turnīra finālā, nemaz nerunājot par titulu. Protams, viņš līdz šim ir dzīvojis Francijas atklātajā čempionātā — viņa pēdējie divi mači prasīja 9 stundas, 8 minūtes vairāk nekā 10 setos —, taču neviens nekad nav bijis tik labs kā Džokovičs Slam spēlē. Kamēr viņš vispār var spēlēt, tas ir.